logo

Hala namiotowa świdnik

Hala namiotowa

Czemu przy aranżowaniu jakiegokolwiek przyjęcia bądź magazynu wybrać halę namiotową zamiast zwyczajnego budynku? Decydującym atutem jest to, że hala namiotowa jest wyraźnie tańsza. 
   Hale namiotowe niezwykle dobrze odnajdują się nie tylko przy organizowaniu imprezy plenerowej, ale też przy gromadzeniu towarów, np. ogrodniczych bądź budowlanych. 
   Hale namiotowe zazwyczaj mają nadzwyczaj prostą konstrukcję, co umożliwia ich szybki montaż, a później demontaż. Dlatego też zajmie to nam w dużym stopniu mniej czasu niż budowa schematycznego budynku. Łatwa rama zapewnia także ruchliwość, gdyż dzięki niej w łatwy sposób przemieścimy halę z miejsca|Fachowa} hala namiotowa musi mieć mocne poszycie ścienne i dachowe, które ma służyć do osłony przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu hala nadaje się do wykorzystywania przez cały rok. Pokrycie dachowe może być zarówno jednowarstwowe, jak i termo – nadmuchiwane, co powoduje, że nasza hala będzie bardziej energooszczędna. Ściany w większości wypadków są z PCV, płyty warstwowej i blachy trapezowej. 
Na współczesnym rynku istnieje mnóstwo firm, które nie tylko zajmują się sprzedażą hal namiotowych, ale także proponują ich wynajem. 
   Biorąc pod uwagę wielorakie stosowanie hal namiotowych, możemy je podzielić na: 
hale imprezowe
– hale przemysłowe
– hale magazynowe
– hale produkcyjne
– hale pod ujeżdżanie
   Jeśli potrzebujemy halę namiotową pod wykorzystanie magazynowe bądź przemysłowe, należałoby wybrać tzw. halę pneumatyczną. Jest to hala o podwyższonej termo – izolacji, a jej wykonanie powoduje, że nie zbiera się kondensat, nie przepuszcza dźwięków, a w okresie zimowym prościej zsuwa się z niej śnieg. 
   Mimo, że istnieje kilka rodzajów hal namiotowych, to najczęstszym ich przeznaczeniem są jednak imprezy plenerowe. Mają one zastosowanie jako: 
– hale targowe, które przez wzgląd na rozpiętość formatów umożliwiają możliwość rozstawiania przeróżnego typu punktów handlowych
– hale weselne, które wspaniale sprawdzą się na przyjęcie pod gołym niebem
– hale na duże imprezy plenerowe, np bankiety służbowe, dni miasta, dożynki itd.
   Hala namiotowa to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto żąda tymczasowej konstrukcji, bowiem podsumowując jej zalety niewątpliwie zrealizuje nasze oczekiwania, a są to:
– ruchliwość 
– trwałość
– proste wykonanie
– zróżnicowanie powierzchni do wyboru 
– niewysoki koszt


Możliwość komentowania jest wyłączona.